Budova Fara bývala v minulosti skutečná fara, nyní v této budově bydlí klienti. Budova je propojená v prvním patře s hlavní budovou č.p. 2 spojovací chodbou. Pokoje se nachází v přízemí, 1. a 2. patře (podkroví). Téměř každý pokoj má vlastní koupelnu a WC. V budově je k dispozici osobní výtah do 1. patra. V přízemí je kromě pokojů společná kuchyň s jídelnou a chodba.  V prvním patře se nachází menší obývací místnost, pokoje, chodba a schody, které vedou do podkrovních pokojů. Kolem celého domu je k dispozici zahrada, která je součástí areálu zařízení, před domem mají klienti zahradní sezení. Místo ke kouření je venku před domem.

Klienti se s podporou pracovníků pečují o domácnost, myjí a uklízí nádobí, své  pokoje, společné prostory, skládají si a žehlí prádlo, udržují zahradu kolem domu. Hotové jídlo si klienti vyzvedávají v centrální kuchyni v budově č. 3. V rámci aktivizace mají klienti možnost si stravu odhlásit a s podporou pracovníka na domácnosti nebo v ergodílnách si samostatně uvařit nebo připravit své oblíbené jídlo. V pracovní dny mohou klienti docházet podle svého zájmu a aktuální nabídky do ergodílen v zařízení. Mohou se účastnit různých kulturních, poznávacích nebo sportovních akcí, které jsou pořádány v zařízení nebo zajišťovány mimo zařízení. Při pěkném počasí pobývají klienti na zahradě.

Klienti se podle vyhodnocení míry bezpečného rizika pohybují v obci buď samostatně nebo s doprovodem. Většina klientů využívá běžné služby jako jsou nákupy, veřejná doprava, kadeřník, pedikér, poliklinika, úřady, sociálně-terapeutické dílny apod. v obci a ve městě . Za klienty s těžkým stupněm postižení nebo při zhoršeném zdravotním stavu dochází provozovatelé některých běžných služeb přímo do zařízení (kadeřník, pedikér, masér, lékař, úředník).

Kapacita: 13 míst   Počet pokojů: 6x dvoulůžkový, 1x jednolůžkový.

Cílová skupina: osoby s lehkým až středně těžkým mentálním postižením, v přízemí a 1. patře mohou bydlet osoby s poruchou hybnosti, v podkrovních pokojích pouze osoby chodící.