[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=“958,957,851″ content_images_size=“full“ lightbox_size=“full“ content_style=“First“ trigger_grayscale=“false“ fullwidth=“false“ breakouts=“6″ data_grid_breaks=“240,480,720,960″ data_grid_space=“2″ data_grid_order=“false“ animation_in=“ts-viewport-css-flipInX“ css3animations_in=“Flip In X“ animation_out=“ts-viewport-css-slideOutDown“ css3animations_out=“Slide Out Down“ flex_animation=“slide“ animation_mobile=“false“ auto_height=“true“ page_rtl=“false“ flex_breaks_thumbs=“200,400,600,800,1000,1200,1400,1600,1800″ flex_breaks_single=“240,480,720,960,1280,1600,1980″ number_images=“1″ flex_margin=“0″ auto_play=“false“ show_playpause=“true“ show_bar=“true“ bar_color=“#dd3333″ show_speed=“5000″ stop_hover=“true“ show_navigation=“true“ dot_navigation=“true“ flex_border_width=“5″ flex_border_color=“#ffffff“ flex_background=“#ffffff“ filters_toggle=“Toggle Filter“ filters_showall=“Show All“ filters_available=“Available Groups“ filters_selected=“Filtered Groups“ filters_nogroups=“No Groups“ lightbox_pageload=“false“ thumbnail_position=“bottom“ thumbnail_height=“100″ lightbox_effect=“random“ lightbox_autooption=“false“ lightbox_autoplay=“false“ lightbox_speed=“5000″ lightbox_backlight=“auto“ lightbox_backlight_color=“#ffffff“ lightbox_social=“true“ flex_tooltipthumbs=“false“ slice_tooltipthumbs=“none“ tooltipster_position=“ts-simptip-position-top“ tooltipster_offsetx=“0″ tooltipster_offsety=“0″ margin_top=“0″ margin_bottom=“0″ content_images_titles=“Fara č. p. 1″][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]

Budova Fara bývala v minulosti skutečná fara, nyní v této budově bydlí klienti. Budova je propojená v prvním patře s hlavní budovou č.p. 2 spojovací chodbou. Pokoje se nachází v přízemí, 1. a 2. patře (podkroví). Téměř každý pokoj má vlastní koupelnu a WC. V budově je k dispozici osobní výtah do 1. patra. V přízemí je kromě pokojů společná kuchyň s jídelnou a chodba.  V prvním patře se nachází menší obývací místnost, pokoje, chodba a schody, které vedou do podkrovních pokojů. Kolem celého domu je k dispozici zahrada, která je součástí areálu zařízení, před domem mají klienti zahradní sezení. Místo ke kouření je venku před domem.

Klienti se s podporou pracovníků pečují o domácnost, myjí a uklízí nádobí, své  pokoje, společné prostory, skládají si a žehlí prádlo, udržují zahradu kolem domu. Hotové jídlo si klienti vyzvedávají v centrální kuchyni v budově č. 3. V rámci aktivizace mají klienti možnost si stravu odhlásit a s podporou pracovníka na domácnosti nebo v ergodílnách si samostatně uvařit nebo připravit své oblíbené jídlo. V pracovní dny mohou klienti docházet podle svého zájmu a aktuální nabídky do ergodílen v zařízení. Mohou se účastnit různých kulturních, poznávacích nebo sportovních akcí, které jsou pořádány v zařízení nebo zajišťovány mimo zařízení. Při pěkném počasí pobývají klienti na zahradě.

Klienti se podle vyhodnocení míry bezpečného rizika pohybují v obci buď samostatně nebo s doprovodem. Většina klientů využívá běžné služby jako jsou nákupy, veřejná doprava, kadeřník, pedikér, poliklinika, úřady, sociálně-terapeutické dílny apod. v obci a ve městě . Za klienty s těžkým stupněm postižení nebo při zhoršeném zdravotním stavu dochází provozovatelé některých běžných služeb přímo do zařízení (kadeřník, pedikér, masér, lékař, úředník).

Kapacita: 13 míst   Počet pokojů: 6x dvoulůžkový, 1x jednolůžkový.

Cílová skupina: osoby s lehkým až středně těžkým mentálním postižením, v přízemí a 1. patře mohou bydlet osoby s poruchou hybnosti, v podkrovních pokojích pouze osoby chodící.