[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=“898,712,939,938″ content_images_size=“full“ lightbox_size=“full“ content_style=“First“ trigger_grayscale=“false“ fullwidth=“false“ breakouts=“6″ data_grid_breaks=“240,480,720,960″ data_grid_space=“2″ data_grid_order=“false“ animation_in=“ts-viewport-css-flipInX“ css3animations_in=“Flip In X“ animation_out=“ts-viewport-css-slideOutDown“ css3animations_out=“Slide Out Down“ flex_animation=“slide“ animation_mobile=“false“ auto_height=“true“ page_rtl=“false“ flex_breaks_thumbs=“200,400,600,800,1000,1200,1400,1600,1800″ flex_breaks_single=“240,480,720,960,1280,1600,1980″ number_images=“1″ flex_margin=“0″ auto_play=“false“ show_playpause=“true“ show_bar=“true“ bar_color=“#dd3333″ show_speed=“5000″ stop_hover=“true“ show_navigation=“true“ dot_navigation=“true“ flex_border_width=“5″ flex_border_color=“#ffffff“ flex_background=“#ffffff“ filters_toggle=“Toggle Filter“ filters_showall=“Show All“ filters_available=“Available Groups“ filters_selected=“Filtered Groups“ filters_nogroups=“No Groups“ lightbox_pageload=“false“ thumbnail_position=“top“ thumbnail_height=“50″ lightbox_effect=“slideUp“ lightbox_autooption=“false“ lightbox_autoplay=“false“ lightbox_speed=“3000″ lightbox_backlight=“custom“ lightbox_backlight_color=“#bfb656″ lightbox_social=“true“ flex_tooltipthumbs=“false“ slice_tooltipthumbs=“none“ tooltipster_position=“ts-simptip-position-top“ tooltipster_offsetx=“0″ tooltipster_offsety=“0″ margin_top=“0″ margin_bottom=“0″ content_images_titles=“Domek“][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]

Domek je samostatný rodinný dům, který je umístěn v obci v běžné zástavbě. K domu patří zahrada a terasa. Dům není bezbariérový. V přízemí je chodba, kuchyň, jídelna, obývací místnost, dvě koupelny a WC. V prvním patře objektu jsou pokoje, chodba, dvě koupelny a WC. Kuřárna je venku na terase. Na zahradě mají klienti cvičný skleník, kde pěstují zeleninu.

Klienti se s pomocí pracovníků v přímé péči starají o svou osobu, dům, zahradu a terasu, myjí a uklízí nádobí, své pokoje a společné prostory včetně terasy a zahrady. Hotové jídlo si vyzvedávají v hlavní kuchyni v budově č.3, v rámci aktivizace mají klienti možnost si stravu odhlásit a s podporou pracovníka na domácnosti nebo v ergodílnách si samostatně uvařit nebo připravit své oblíbené jídlo. Podílí se na péči o své prádlo, které skládají, žehlí a uklízí. Přes den se věnují běžným aktivitám jako jsou např. rozhorovy, sledování TV, čtení, poslech hudby, odpočinek ve svém pokoji, procházky. V pracovní dny mohou docházet podle svého zájmu a aktuální nabídky do ergodílen v zařízení. Mohou se účastnit různých kulturních, poznávacích nebo sportovních akcí, které jsou pořádány v zařízení nebo zajišťovány mimo zařízení. Při pěkném počasí pobývají klienti na terase nebo zahradě.

V domě bydlí pouze klienti, kteří se mohou se pohybovat po vyhodnocení míry bezpečného rizika sami bez doprovodu po obci, v lese. Klienti využívají běžné služby jako jsou nákupy, veřejná doprava, kadeřník, pedikér, poliklinika, úřady apod. v obci a ve městě. Ve výjimečných případech mohou za klienty s těžkým stupněm postižení nebo ve špatném zdravotním stavu docházet provozovatelé některých běžných služeb přímo do zařízení (kadeřník, pedikér, masér, lékař, úředník).

Kapacita: 12 míst  Počet pokojů: 4x jednolůžkový, 4x dvoulůžkový pokoj

Cílová skupina: klienti chodící s lehkým mentálním postižením